Przejdź do głównej zawartości

Mato-Koc Psie Sprawy

Cześć!
Dzisiaj przychodzę do Was z nietypowym postem. Jakiś czas temu wrzucałam zdjęcia w mediach społecznościowych, uchylając rąbek tajemnicy i pisałam o moim "secret project" :) Nadszedł czas, aby powiedzieć o nim coś więcej!
Odkąd mamy Frugusia to staramy się o niego dbać, nie tylko w kwestii jedzenia, przysmaków czy idealnie dobranych szelek. Pojawiał się problem z doborem legowiska/koca do leżenia :) Frugo to jack russell terrier krótkowłosy. Posiada krótką, wbijająca się wszędzie sierść, dlatego w domu wszędzie mamy koce. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że Frugo ma manię układania sobie wszystkiego pod siebie :D Myślę, że każdy właściciel psa wie o co chodzi. Generalnie koce trzeba często wymieniać, prać itd. Kupowaliśmy różnego rodzaju maty, legowiska, ale ciągle czegoś brakuje. I w końcu postanowiłam, że sama coś zrobię :) I może nie tylko Fruguś na tym skorzysta :D Wyliczałam, mierzyłam i doszłam do wniosku, że dla piesków jego wielkości oraz innych mniejszych stworzeń np. kotów wystarczy legowisko o wymiarach 65x45 cm :) Zakupiłam materiały, zasiadłam do maszyny i są! Póki co dwa wzory - jeden dla piesków i jeden dla kotków :) Oprócz tego, że ma to być coś przydatnego to przede wszystkim musiało być ładne i kolorowe! Pewnie wielu powie, że są już takie rzeczy, być może po prostu nie było mi dane na nie trafić w odpowiednim czasie :)
Powstały mato-koce :) Mój mato-koc może służyć jako legowisko, u nas świetnie się sprawdza jako coś do leżenia na fotelu. Frugo uwielbia nasz fotel w salonie, odkąd jest mata nie zaobserwowałam drapania i ugniatania koca, który leży na fotelu. Kładzie się na swojej macie i śpi. Matę można zabrać w podróż, idealnie pasuje do samochodu.
Mato-koc jest dwustronny :) Z jednej strony minky/polar, z drugiej strony wysokiej jakości kolorowa bawełna. W środku włóknina puszysta syliconowa o gramaturze 300 (3 cm grubości), posiada atesty.


Dzisiaj chcę się z Wami podzielić dwoma wersjami mojego wyrobu. Pod koniec tygodnia powstaną jeszcze 3, a może 4 wzory :) Orientacyjny koszt mato-koca o wymiarach 45x65 cm 35 zł. Czekam na Wasze opinie, jeśli będzie zainteresowanie tego typu produktami to załatwię formalności i będziemy działać z matami na szersza skalę. Póki co chcę znać opinię czy taki wyrób ma w ogóle sens! Czekam na opinię właścicieli dwóch kotków, którzy dostali mato-koc do testów  :D
Powstały też bandanki i za jakiś czas też mogłyby wejść do oferty :) Poniżej zdjęcia :)
I na koniec Frugo w swojej bandance :)


Justyna


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dobry początek maja!

Cześć!
Właśnie startuje drugi tydzień maja, a za oknem jakby jesień. Zimno, pada. Nie musi być idealnie, byle nie padało i temperatura troszkę urosła :) No, może za dużo wymagam. Do rzeczy, majówka za nami.Nasza była zdecydowanie udana. Z dala od domu, w ciszy, pięknych okolicznościach przyrody i z rodziną. To co lubimy najbardziej! No i najważniejsze, Frugo szczęśliwy! Pogoda była piękna, choć temperatura w okolicach 8 stopni do teraz mrozi krew w żyłach :D Podróż była długa, ale kolejne trzy dni spędzone z dala od zgiełku miasta wynagrodziły ją.

Zacznę od miejsca, serdecznie polecam Wam Ranczo Przerośl :) Miejsce przyjazne psom.
Pierwszy dzień spędziliśmy na rowerach, koszyk sprawdził się idealnie! Frugo podróżnik był z nami w Stańczykach, oczywiście musiał jechać na początku peletonu :) Zanim zaczęliśmy było bliskie spotkanie z kurami :D A później przejażdżka w pięknych okolicznościach przyrody. Mięliśmy czas odpocząć, chłonąć piękno przyrody dookoła i być razem :)
Był także czas n…

Klatka kenelowa

Cześć!
Dzisiaj podejmuję temat kontrowersyjny. Mianowicie klatka kenelowa i jej użytkowanie. Są zwolennicy i przeciwnicy, niektórzy, osoby użytkujące klatkę uważają za złych właścicieli. A jak było u nas? Postaram się szczegółowo opowiedzieć :)
Zanim Frugo trafił do naszego domu przeczytałam sporo książek, przejrzałam wiele stron internetowych i blogów. Starałam się jak najlepiej przygotować do pracy z jack russell terrierem :) Wiedzieliśmy, że to rasa wymagająca, energiczne psy, którym nie wystarczy leżenie na kanapie :D Od początku chciałam, żeby Frugo miał w domu swoje miejsce. Padło więc na kenel. Wybraliśmy taki, który jest także dobry w roli transportera. Część znajomych i rodziny pukało się w czoło, mówili "będziecie psa w klatce trzymać?". My wiedzieliśmy o co nam chodzi.

I tak od momentu pojawienia się psa w domu, klatka była nieodłącznym towarzyszem. Od małego przyzwyczajaliśmy go do niej, właściwie nie było problemu, sam zaczął do niej wchodzić. Stanowiła część pok…