Przejdź do głównej zawartości

Mato-Koc Psie Sprawy

Cześć!
Dzisiaj przychodzę do Was z nietypowym postem. Jakiś czas temu wrzucałam zdjęcia w mediach społecznościowych, uchylając rąbek tajemnicy i pisałam o moim "secret project" :) Nadszedł czas, aby powiedzieć o nim coś więcej!
Odkąd mamy Frugusia to staramy się o niego dbać, nie tylko w kwestii jedzenia, przysmaków czy idealnie dobranych szelek. Pojawiał się problem z doborem legowiska/koca do leżenia :) Frugo to jack russell terrier krótkowłosy. Posiada krótką, wbijająca się wszędzie sierść, dlatego w domu wszędzie mamy koce. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że Frugo ma manię układania sobie wszystkiego pod siebie :D Myślę, że każdy właściciel psa wie o co chodzi. Generalnie koce trzeba często wymieniać, prać itd. Kupowaliśmy różnego rodzaju maty, legowiska, ale ciągle czegoś brakuje. I w końcu postanowiłam, że sama coś zrobię :) I może nie tylko Fruguś na tym skorzysta :D Wyliczałam, mierzyłam i doszłam do wniosku, że dla piesków jego wielkości oraz innych mniejszych stworzeń np. kotów wystarczy legowisko o wymiarach 65x45 cm :) Zakupiłam materiały, zasiadłam do maszyny i są! Póki co dwa wzory - jeden dla piesków i jeden dla kotków :) Oprócz tego, że ma to być coś przydatnego to przede wszystkim musiało być ładne i kolorowe! Pewnie wielu powie, że są już takie rzeczy, być może po prostu nie było mi dane na nie trafić w odpowiednim czasie :)
Powstały mato-koce :) Mój mato-koc może służyć jako legowisko, u nas świetnie się sprawdza jako coś do leżenia na fotelu. Frugo uwielbia nasz fotel w salonie, odkąd jest mata nie zaobserwowałam drapania i ugniatania koca, który leży na fotelu. Kładzie się na swojej macie i śpi. Matę można zabrać w podróż, idealnie pasuje do samochodu.
Mato-koc jest dwustronny :) Z jednej strony minky/polar, z drugiej strony wysokiej jakości kolorowa bawełna. W środku włóknina puszysta syliconowa o gramaturze 300 (3 cm grubości), posiada atesty.


Dzisiaj chcę się z Wami podzielić dwoma wersjami mojego wyrobu. Pod koniec tygodnia powstaną jeszcze 3, a może 4 wzory :) Orientacyjny koszt mato-koca o wymiarach 45x65 cm 35 zł. Czekam na Wasze opinie, jeśli będzie zainteresowanie tego typu produktami to załatwię formalności i będziemy działać z matami na szersza skalę. Póki co chcę znać opinię czy taki wyrób ma w ogóle sens! Czekam na opinię właścicieli dwóch kotków, którzy dostali mato-koc do testów  :D
Powstały też bandanki i za jakiś czas też mogłyby wejść do oferty :) Poniżej zdjęcia :)
I na koniec Frugo w swojej bandance :)


Justyna


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Klatka kenelowa

Cześć!
Dzisiaj podejmuję temat kontrowersyjny. Mianowicie klatka kenelowa i jej użytkowanie. Są zwolennicy i przeciwnicy, niektórzy, osoby użytkujące klatkę uważają za złych właścicieli. A jak było u nas? Postaram się szczegółowo opowiedzieć :)
Zanim Frugo trafił do naszego domu przeczytałam sporo książek, przejrzałam wiele stron internetowych i blogów. Starałam się jak najlepiej przygotować do pracy z jack russell terrierem :) Wiedzieliśmy, że to rasa wymagająca, energiczne psy, którym nie wystarczy leżenie na kanapie :D Od początku chciałam, żeby Frugo miał w domu swoje miejsce. Padło więc na kenel. Wybraliśmy taki, który jest także dobry w roli transportera. Część znajomych i rodziny pukało się w czoło, mówili "będziecie psa w klatce trzymać?". My wiedzieliśmy o co nam chodzi.

I tak od momentu pojawienia się psa w domu, klatka była nieodłącznym towarzyszem. Od małego przyzwyczajaliśmy go do niej, właściwie nie było problemu, sam zaczął do niej wchodzić. Stanowiła część pok…

Na dzień dobry!

Pierwszy post będzie postem "o nas", napiszę także słów kilka po co mi blog :)  Zacznijmy od przedstawienia się :) Ja - Justyna, pies - Frugo. Wraz z mężem jeszcze przed ślubem podjęliśmy decyzję, że chcemy, aby w naszym domu mieszkał z nami pies. Bądźmy szczerzy, głównie ja chciałam :) W moim rodzinnym domu pies był od 15 lat, członek rodziny, nieodłączny "element" układanki. Kiedy rodzice zmuszeni byli go uśpić, zmieniło się coś. Pojawiła się pustka. Ja nie wyobrażałam sobie domu bez psa. Decyzja podjęta i tak oto od 1,5 roku codziennie budzi nas mokry, zimny nos :) Ale kto ma psa, wie, że to przyjemne uczucie. Zdecydowaliśmy się na psa rasy Jack Russell Terrier. Mały, szalony, tricolor. Imię wymyśliła moja mama. Frugo pojawił się u nas w sierpniu 2015 roku. Nie powiem, że nie sprawiał kłopotów, teraz też zdarzy mu się coś spsocić. Jednak oboje nie wyobrażamy sobie już naszego domu bez merdającego ogona, zimnego nosa i stukających o podłogę łapek :) Decydując si…